מעבדות חי בע
RESAULTSCATALOG ONLINE ORDERING

מעבדות חי בע"מ - בדיקות מיקרוביולוגיה

מעבדות חי הינה מהחברות הותיקות והמובילות בשוק הביוטכנולוגיה והדיאגנוסטיקה בישראל. תחומי הפעילות כוללים בין היתר פיתוח, ייצור, מעבדות שירות  ושיווק של מוצרים בתחומיה מיקרוביולוגיה וביולוגיהמולקולארית ותאית.

המחלקה המיקרוביולוגית - בדיקות מיקרוביולוגיה ומגוון שירותים

המחלקה המיקרוביולוגית של מעבדות חי מפתחת, מייצרת ומשווקת מגוון מוצרים עבור בדיקות מיקרוביולוגיה לשוק הרפואי, התעשייתי (פארמה, ביוטכנולוגיה, מזון, מים, חקלאות) והאקדמי, עלפי נהלי   GMP ותקן  .ISO 9001 מגוון המוצרים כולל קרקעי מזון קונבנציונלים וכרומוגנים Prepared media ) וכן קיטים אבחנתיים ביוכימיים ואימונולוגים. במחלקה שתי מעבדות- מעבדת ה- QCומעבדת שירות למיקרוביולוגיה.

מעבדת השירות המיקרוביולוגית

מציעה בדיקות בטיחות (testing (safety ושחרור לשוק הפארמה, אביזרים רפואיים (Medical devices) הביוטכנולוגיה ובתי חולים. המעבדה המבצעת את כל הבדיקות הנדרשות להגשת המוצר לרשויות בארץ בארצות הברית ובאירופה (EMA, FDA-510K, CE). הבדיקות כוללת בין היתר: בדיקותסטריליות, וולידציה של שיטות סטריליזציה, עומס בקטריולוגי (Bioburden), בדיקות אנדו טוקסינים בשיטתה- Gel Clot והטורבידימטרית ( LAL), בדיקות ולידציה לניקיון וחיטוי (Cleaning & Disinfection) של אביזרים רפואיים,יעילות לחומרי חיטוי, וכןBioassays אנטימיקרוביאליים.

המעבדה מבצעת בנוסף דיגום סביבתי (Environmental monitor) אצל הלקוחות, במינדפים וחדרים נקיים, כולל הגשת תיקיו ולידציה מלאים.
מעבדת השירות למיקרוביולוגיה של מעבדות חי מתמחה בבדיקות ייחודיות לחברות בתחום התרפיה התאית (Cell therapy)  והינה החברה היחידה בארץ שנותנת שירותי בדיקות למיקופלזמה (Mycoplasma) בתרביות תאים ובמוצרי תרפיה תאית המיועדים להזרקה.
מעבדת השירות עברה ביקורת FDA לבדיקות סטריליות, המעבדה מוסמכת GMP ממשרד הבריאות הישראלי ומוסמכת    ISO17025 על ידי הרשות להסמכת מעבדות כמו כן במעבדה עברה מספר אודיטים של QP אירופאיים ומסמכיה וולידציות שהוגשו עד כה לרשויות השונות עברו בהצלחה רבה.

המעבדה מציעה שירותי בדיקה עבור שוק האביזרים  הרפואיים (Medical devices) כגון כתיבה של פרוטוקולי ואלידציה לסטריליזציה (ETO, גמא, אוטוקלב, (STERRAD, עומס מיקרוביאלי (Bioburden), אנדו טוקסינים וניקוי וחיטוי. כמו כן המעבדה מספקת שירותי בדיקה לאריזות (Peel, Dye, Accelerated aging)

בדיקות מהירות: מעבדות חי ככלל ומעבדת השירות למיקרוביולוגיה שמה לה למטרה לפתח ולספק מוצרים ושירותים לבדיקות מיקרוביולוגיות מהירות (Rapid Microbiological Methods). אנו מספקים לתעשייה: מכשיר מהיר לבדיקת חלקיקים חיים באוויר (Viable count),מכשירים וראגנטים עבור בדיקות מיקרוביולוגיה מהירות (אינקובטור ואינדיקטורים ביולוגים)  באוטוקלבים. וכן מכשירים עבור בדיקות מיקרוביולוגיה מהירות בתחום המזון. כמו כן המעבדה המיקרוביולוגית מתמחה במתן שירותים של בדיקות מהירות: אנו המעבדה היחידה הנותנת זיהוי מהיר של חיידקיםבעזרת MALDI-TOF-MS . אנו היחידים המתמחים בוולידציה שלבדיקות גרם כשיטה מהירה מאושרת על ידי הFDA לשחרור מוצרי תארפיהתאית. וכן אנו המעבדה היחידה המציעה בדיקות מהירות וולידיות לסטריליותב-7 ימים (BacT/ALERT) ועומס בקטריאלי.

>> שירותי מיקרוביולוגיה - לחץ כאן למידע נוסף

המחלקה לביולוגיה מולקולארית ותאית:

המחלקה המולקולארית של מעבדות חי מפתחת, מייצרת ומשווקת מגוון של קיטים לאיבחון דיאגנוסטי של מחלות זיהומיות בשיטות מולקולאריות הכוללות PCR ,qPCRMultiplex PCR  ו- .MultiplexqPCR בנוסף המחלקה המולקולארית מספקת קיטים וראגנטים לביולוגיה מולקולארית הכוללים, קיטים וריאגנטים להפקות וניקוי, תוצרי DNA, בופרים וג'לים.

מעבדת השירות המולקולארית

המעבדה מספקת מגוון רחב של שירותים ביולוגיים לתעשייה, לשוק הרפואי ולאקדמיה, מגוון רחב ריצוף ( Custom Sanger DNA Sequencing), שיבוט (Cloning), שירותי RT-PCR, אפיון הברידיומות, ביטוי וניקוי חלבונים במערכות חיידקיות ועוד. מעבדת השירות מתמחה בבדיקות ייחודיות לתעשיה כמו בדיקת מיקופלסמה PCR , זיהוי מיקרואורגאניזמים בשיטות מולקולריות, Residual DNA testing, Master Cell Banks Characterization ועוד. כמו כן מספקת שירותים מולקולריים מותאמי לקוח בליווי מקצועי החלק משלב התכנון ועד לביצוע.
המעבדה מוסמכת GMP  מטעם משרדה בריאות הישראלי ל-ISO 9001 ו-ISO13485 , עברה מספראודיטים של QP אירופאיים ומסמכי הוולידציות שהוגשו עד כה לרשויותה שונות (כולל FDA) עברו בהצלחה רבה.

המעבדה ליצור אוליגו נוקלאוטידים (Oligo):

מעבדות חי מייצרים Oligos תחת רישיון של חברת Metabion הגרמנית באורכים של עד 44 בסיסים, במבחנות בודדות  או בפורמט של פלטה (MTP). כל Oligo עובר בדיקת QC של Maldi-Tof.הOligos משמשים למגוון אפליקציות:PCR , Sequencing, Site directed mutagenesis, REAL TIME PCR, RT PCR, ראקציות של היברידיזציה, cloning ועוד.
בנוסף לסנטיזה של אוליגונוקלאוטידים סטנדרטים  אנו מספקים גם פריימרים עם ניקויים מיוחדים כמו HPLC ו-PAGE, עם מודיפיקציות שונות (פלורוסנטיות ושאינן פלורוסנטיות),PROBES , Dual labeled probes (DLP)ועוד.

היחידה לשירותי ריצוף מתקדם  ( NGS- Next Generegation Sequencing)

כמובילה בתחום שיטות ריצוף, היחידה לשירותי ריצוף מתקדם של מעבדות חי מציעה שירותים מתקדמים ל-NGS  החל משלב הכנת הדוגמא. היחידה כוללת שני מכשירים משתי פלטפורמות שונות (Ion Torrent  ו- Illumina) ויכולה לתת מענה למגוון צרכים ואפליקציות הקיימות כיום בשוק, יחד עם ליווי מדעי צמוד, הבנת הצרכים והתאמת הפיתרון ללקוח.

בריאות האישה

חברת מעבדות חי פיתחה קיט אליזה אשר מאפשר  חיזוי מוקדם של הסיכון לרעלת ההיריון וזאת באמצעות בדיקת דם פשוטה הבודקת את כמות החלבון השלייתי-PP13 - בדם האישה. רעלת הריון הינה מחלה המתבטאת ביתר לחץ דם של האם, המתפרצת בשליש השלישי של ההריון והופעתה מחייבת ליילד את האם בשל סכנה לחייה ולחייה עובר. הבדיקה מאפשרת לחזות את הסיכון לפתח רעלת ההיריון כבר בשלב מוקדם של ההיריון (בטרימסטר ראשון) ובכך לסייע במניעת סיבוכי ההריון. בימים אלו אנו משתתפים בפרויקט מחקר של הקהילה האירופאית שכולל 30,000 נשים ובוחן את יכולת החיזוי של הרעלת ואת יעילות הטיפול המוקדם.

>> לחץ כאן לחזרה לדף הבית

Print content
Full Name
Email
Institute \ Company
Phone Number
Request
upload file
Online ordering:
Clinic results:
Oligo status & archive results: