מנכ"ל hylabs, דותן בוכסוילר: "להוביל, לחדש – ולשמור על ה-DNA של החברה"

דותן בוכסוילר הצטרף השנה להנהלת hylabs, וממוקד בבניית תהליכי עבודה ותשתיות שיאפשרו לחברה להמשיך ולהוביל באמצעות חדשנות ופריצה לתחומים חדשים.

שלום לכולם וחג חנוכה שמח,

פחות משנה חלפה מאז נכנסתי לתפקידי כמנכ"ל hylabs (מעבדות חי)  אולם אני מרגיש כבר חלק מהמשפחה. הצטרפתי לחברה שהיא אומנם בבעלות פרטית אך בעלת אופי חם ומחבק, שמאפיין את החברה מאז הוקמה לפני חמישה עשורים וטופח על ידי מייסדיה ומנהליה דורון ורותי כהן ומיכאל שטיינברג. בhylabs  פגשתי אנשים יוצאי דופן המסורים לעבודתם, ובעלי מקצועיות בלתי מתפשרת. מאפיינים אלו הם ה-' DNA ' של החברה שעל בסיסו היא גדלה והתפתחה לאורך השנים וביססה עצמה כמובילה בתחום הדיאגנוסטיקה בישראל ושחקן משמעותי בתעשיית הביוטק.  

האופי הקרוב והלא פורמלי הנהוג אצלנו בחברה מזכיר לי את האופי הנהוג בתעשייה הקיבוצית בה שימשתי במגוון  תפקידי ניהול. שימשתי כסמנכ"ל דפוס בארי, הארגון בו צמחתי (בחירה טבעית בתור יליד הקיבוץ), ובהמשך הדרך בחברת געש תאורה, אף היא נמנית על התעשייה הקיבוצית,  בה שימשתי כמנכ"ל במשך שש שנים. בין לבין עברתי עם משפחתי לבריסל שם הקמתי חברת ייעוץ וניהול פרויקטים אשר פעלה באיחוד האירופי בתחום הדפוס הדיגיטלי כפלטפורמה שיווקית.  כדי להשלים את התמונה אספר כי אני נשוי לטלי, עורכת דין במקצועה המתמחה בדיני משפחה, ואב לשלושה בנים, וכולנו מתגוררים ביהוד. יש לי תואר ראשון בתעשייה וניהול עם התמחות בדפוס, ותואר שני במנהל עסקים MBA מאונ' רייכמן (הבינתחומי) עם התמחות במימון.

דותן בוכסוילר, מנכ"ל hylabs. הצטרף לחברה עם DNA מיוחד.

לא נדרש מיקרוסקופ כדי לזהות כי הרקע המקצועי שלי אינו נטוע בתעשיית הביוטק, ובשנה החולפת אכן למדתי לראשונה להכיר מונחים כמו חלבונים רקומביננטים, בדיקות סטריליות ועוד. לכן כדאי להתעכב על המניע להשתלבותי בחברה: בני המשפחה המייסדת הגיעו למסקנה כי דווקא בשל הצלחתה, ולאור מורכבותה וגודלה של hylabs,  הגיעה העת לשלב מנכ"ל מקצועי שביחד עמם יסייע לבנות תהליכי עבודה, להרחיב את התשתיות ולהתאים את החברה ליעדים שנרצה להשיג ולאתגרים עליהם ארחיב מיד.

Hylabs משרתת שלושה סקטורים בתעשיית הביוטק:  קליניקה, מחקר ואקדמיה, ותעשייה. היא עושה זאת הן כיבואנית המייצגת מותגים מובילים מהעולם, והן כחברה יצרנית כחול לבן בעלת כושר חדשנות, פיתוח וייצור עצמיים. שילוב זה מאפשר לנו להביא ללקוחותינו באופן שוטף את המוצרים המובילים בתחומם בעולם, אבל גם מקנה לנו גמישות ויכולת הסתגלות למציאות המשתנה. כך למשל הצלחנו להמשיך ולספק את מוצרינו גם בתקופה בה 'השמיים נסגרו' כפי שהתרחש בשיא מגפת הקורונה.  זרוע הייצור המקומית אף הוכיחה את עצמה כאשר פותח ויוצר בחברה בזמן קצר קיט ישראלי לשלב ההפקה של בדיקות הקורונה. הקיט נמצא כבעל איכות גבוהה ביותר, וכבר נמצא בשימוש במעבדות מרכזיות בארץ לשביעות רצונם של צוותי המעבדות אף בהשוואה למוצרי הייבוא האחרים. לצד פעילות הייבוא והייצור, hylabs מפעילה חטיבת מעבדות שירות מוסמכות GMP  בתחום הביולוגיה המולקולרית והמיקרוביולוגיה אשר מספקות בדיקות ושירותים מגוונים לתעשיית התרופות והציוד הרפואי, לחברות הקנאביס, לחברות Start Up, לאקדמיה ועוד.

חרף הפיזור, הפעילויות השונות בחברה ארוגות יחד בזכות אותו ה DNA שלנו שהזכרתי קודם, המבוסס שירות ומקצועיות ללא פשרות. לא נדרשת בדיקת NGS כדי לגלות שאבני הבניין שלו מצויים בכל המחלקות והחטיבות, ובאים לידי ביטוי בהקשבה עמוקה לצרכי השוק ובמחויבות לתת מענה מותאם אישית לכל לקוח ולקוח.

חדשנות, טכנלוגיה ושדרוג סל המוצרים

אלו הערכים והיכולות שמצאתי בחברה אשר גרמו לי מלכתחילה לרצות להצטרף אליה. לאחר תקופת התאקלמות והתארגנות אני שמח לשתף אתכם בתוכניות שלנו לשנה הבאה הכוללות הוספת שירותים חדשניים, טכנולוגיה המותאמת לצרכים מעודכנים של השוק ושדרוג סל המוצרים כך שיהיה המתקדם מסוגו.  

המכון לביולוגיה סינתטית. הובלה באמצעות חדשנות.

ראשית, אציין את זכייתנו במכרז רשות החדשנות יחד עם אוניברסיטת רייכמן (לשעבר המרכז הבינתחומי) להקמת המכון הישראלי לביולוגיה סינתטית, זאת לאחר שגברנו על מתחרים דומיננטיים. בימים אלו אנו עסוקים בהקמת המעבדות החדישות בבניין ההנהלה שלנו ברחובות. פעילות המכון תתבסס על הידע והניסיון הרב שנצברו בחטיבת מעבדות השירות, ותצא לפועל בעזרת החוקרים והעובדים המצטיינים שלנו. יחד עם אוניברסיטת רייכמן, אנו נציע לתעשייה הישראלית שירותים ברמה עולמית בתחום ונעשה זאת כחלק מהאסטרטגיה המרכזית שאימצנו להובלה באמצעות חדשנות.

בחזית הייבוא, אנחנו מייצגים מגוון רחב של חברות מהמובילות בתחומן בעולם, ובפרישה בינלאומית מרשימה. בהקשר זה חשוב לציין שאנחנו מייבאים פתרונות ולא מוצרים. ובמובן זה, ללא הידע המקצועי והמעמיק הקיים בחברה, הבנת הצרכים שלכם, לקוחותינו היקרים, ורוח ההתלהבות והעשייה הקיימת בחברה, לא היינו יכולים ליישם פתרונות אלו. והדבר בא לידי ביטוי ביתר שאת, בעת המלחמה בקורונה.

נציין לדוגמה את Seegene שנבחרה לאחרונה על ידי Fast Company לרשימת 20 החברות החדשניות בעולם. Seegene פיתחה קיטים פורצי דרך באיכותם לאבחון מחלות לרבות הקורונה, ובעלת יכולות מתקדמות במגוון רחב של מוצרי דיאגנוסטיקה נוספים אותם הטמענו בהיקפים גדולים  ובאוטומציה מלאה.

הקיט לזיהוי קורונה של Seegene הדרום קוריאנית. חדשנות והובלה בינלאומית

בנוגע לייצור במפעל שלנו, אנו מאמינים בחיזוקה של זרוע פיתוח וייצור מקומית כחול לבן, ובימים אלו בוחנים הרחבה וגיוון של קווי הייצור וסל המוצרים המיוצרים במקום, למשל באמצעות מוצרים מותאמים אישית עבורכם.

גם בתחום הלוגיסטי והמענה להזמנות של לקוחותינו אני איש בשורות. בשנה החולפת שקדנו על הקמת המרלו"ג החדש ביבנה המשתרע על שטח של 2,000 מ"ר שאפשר לנו לאחד את הפעילות של כ-5 מחסנים שונים למחסן מודרני אחד, דבר שמאפשר לנו לתת מענה מהיר יותר. אני תקווה כי תרגישו זאת בקרוב.

כמה חודשים לאחר הגעתי ל-hylabs  החל הגל הרביעי של מגפת הקורונה.  נדרשנו למאמץ יוצא דופן, ימי עבודה ארוכים וסביב השעון ועמידה בלחצים רבים, והייתי גאה לראות כיצד החברה יודעת להעלות הילוך ולהיכנס לנוהל עבודה מזורז. בימי חירום שנקווה שלא יגיעו,  ובימים של שגרה, אנו נמשיך לפעול כארגון המציב את החדשנות בראש מטרותיו, ארגון זריז וגמיש, ארגון מגובש בעל מודעות שירות גבוהה ובעיקר הקשבה עמוקה לכם לקוחותינו. ואולי הכי חשוב, נוביל את השינויים תוך שמירה על האופי, התרבות הארגונית והצביון המשפחתי שליוו את החברה בכל שנותיה.

שלכם,

דותן בוכסוילר

מנכ"ל hylabs

סגור לתגובות.